Ergan Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi

Kayak alanında; 1.800m, 2.662m, 2.455m, uzunluğunda Türkiye’nin en uzun liftlerinden oluşan teleferik ve telesiyej tesisine sahiptir. Türkiye’de doğal karın en uzun süre kaldığı Ergan Dağı’dır.

GECE KAYAĞI

Tesisimiz gece kayağına uygundur. Işıklandırma ve kar takviyesi sistemimiz sizlerin gece kayağı keyfini yaşamanız için bütün detaylarıyla düşünüldü.

RAFTiNG

Kesintisiz uzun mesafe kayak yapma fırsatı sunan pistlerimizin yanı sıra geniş alanlarda rafting eğlencesini yaşayabilirsiniz.

EXTREME SPORLAR

Extreme sporlar için uygun pistlerimiz sporcularımız tarafından beğenilerek her sene üzerine eklenerek yeni aksiyon denemelerine tanık olabilirsiniz.

Ergan Kayak Merkezi Fotoğraflar

3258 Metre Yükseklikte Sezon Boyu Macera!

Dağ Kayağı

Erzincan etrafı dağlarla çevrili olması nedeni ile dağ kayağı sporunun yapılabilirliği bakımından oldukça büyük potansiyele sahiptir.

Dağcılık Federasyonu branşlarından biri olan dağ kayağı dalında 2013, 2016 yıllarında Ergan dağında uluslararası dağ kayağı yarışmasına ev sahipliği yapmıştır.

Erzincan “Ergan 2017 Dağ Kayağı Dünya Kupası” yarışmasına ev sahipliği yapmıştır.

Pistler

Toplam 12 Km Uzunluğunda 9 Adet Pist Bulunmaktadır.

Teleferik

Saatte 2.700 Kişi Taşıma Kapasiteli Yeni Teknoloji Telesiyej Sistemi.

Sezon

Ergan Dağı Kayak Merkezinde Sezon Süresinde Ortalama 3 Ay

Ergan Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi

Saatte 2.700 kişi taşıma kapasiteli yeni teknoloji telesiyej sistemi ve saatte 750 kişi taşıma kapasiteli teleferik sistemi ile Ergan Dağı Kayak Merkezi Türkiye’nin yeni kayak merkezi olmaya adaydır. Bir kayakçının tesis zirvesinden aşağıya inmek için farklı zorluk derecelerinde pist seçenekleri mevcuttur.

Erzincan’ın güneyinde 3.258m yüksekliğindeki Munzur Sıradağları’nın, eteklerinde bulunan, 2.970m yüksekliğindeki Ergan Dağı, yaklaşık 12 km uzunluğundaki kayak pisti ile kış turizminde önemli bir merkez haline gelmektedir.

Ayrıca Erzincan eşsiz doğasıyla; Buz Pateni, Snowboard, Rafting, Su Kayağı, Bot Safari, Dağ ve Buz tırmanışı, Yamaç Paraşütü, Dağ Bisikleti, Trekking, Yayla Tatili, At Safarisi, Cirit gibi birçok spor faaliyetine ev sahipliği yapmaktadır. Bu yönüyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekecek ve bir cazibe merkezi haline gelecektir.

TOP